Corvette Corvette C3 Stingray
| KM: | 75.000 km |
| EZ: | 03/1977 |
| Leistung: | 324 kW / 441 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Automatik |
| Hubraum: | 5700 cm³ |
| KM: | 75.000 km |
| EZ: | 03/1977 |
| Leistung: | 324 kW / 441 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Automatik |
| Hubraum: | 5700 cm³ |
| KM: | 139.000 km |
| EZ: | 06/1988 |
| Leistung: | 170 kW / 231 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Automatik |
| Hubraum: | 5574 cm³ |
| KM: | 153.300 km |
| EZ: | 06/1973 |
| Leistung: | 160 kW / 218 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Automatik |
| Hubraum: | 4489 cm³ |
| KM: | 98.500 km |
| EZ: | 06/1978 |
| Leistung: | 160 kW / 218 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Automatik |
| Hubraum: | 4489 cm³ |
| KM: | 119.552 km |
| EZ: | 01/1984 |
| Leistung: | 195 kW / 265 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Schaltgetriebe |
| Hubraum: | 3299 cm³ |
| KM: | 145.000 km |
| EZ: | 05/1973 |
| Leistung: | 96 kW / 131 PS |
| Kraftstoff: | Benzin |
| Antrieb: | Hinterrad |
| Getriebe: | Schaltgetriebe |
| Hubraum: | 2341 cm³ |